W REGIONIE: AQUA Lublin – najnowocześniejszy sportowy obiekt w kraju jest już otwarty !

Jeden z najnowocześniejszych sportowych obiektów w kraju jest już otwarty!
Przez pierwszy miesiąc za bilety w AQUA Lublin zapłacimy połowę ceny a dzieci w wieku szkolnym (do III klasy gimnazjum włącznie) wejdą za 1 zł pod opieką dorosłych.
AQUA Lublin, czyli Basen Olimpijski z zespołem krytych pływalni spełnia światowe standardy, przez co umożliwi organizowanie zawodów na najwyższym poziomie. Z powstałego zespołu basenów może skorzystać ponad 4000 osób dziennie.

Zespół pływalni podzielony jest na trzy części.

Część A obejmuje wielofunkcyjny basen rekreacyjny. W basenie tym przewidziano między innymi: strefy do nauki pływania i hydromasażu, sztuczną rzekę, zjeżdżalnię. W bezpośrednim sąsiedztwie tego basenu znajdują się dodatkowo 2 zjeżdżalnie wodne z wannami hamownymi.
Część B obejmuje 50 metrowy basen sportowy o wymiarach 25 x 51,3 m przeznaczony do rozgrywania zawodów pływackich na poziomie międzynarodowym wysokiej rangi na krótkich i długich dystansach, rozgrywek piłki wodnej oraz do treningów.

W Części B znajdują się również:
• basen rekreacyjny, w którym przewidziano: gejzer powietrzny, wodospad, masaż ścienny trzydyszowy, ściankę wspinaczkową, ławeczkę napowietrzającą;
• basen jacuzzi z ciepłą wodą, wyposażony w ławeczki powietrzne oraz leżanki powietrzne;
• basen dla dzieci ze zjeżdżalnią prostą, grzybkiem wodnym oraz statkiem „pirackim”;
• basen zewnętrzny z leżankami oraz ławeczkami napowietrzającymi, połączony rękawem wodnym z halą basenów rekreacyjnych, co pozwala użytkować go przez cały rok;
• basen zewnętrzny z hydromasażem i ciepłą wodą.

Część C obejmuje zespoły towarzyszące, czyli przebieralnie, sanitariaty, zespół odnowy biologicznej i rehabilitacji, zespół saunowy o walorach odnowy biologicznej i rekreacji, a także pomieszczenia przeznaczone dla dzieci.

Obiekt jest w pełni przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych.

Projekt otrzymał dofinansowanie w wysokości 36 milionów z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Źródło: www.beta.lublin.eu