Drzwi otwarte dla najmłodszych

Ostatnie dni w biłgorajskiej jednostce to dni pełne wrażeń dla wielu dzieci. Jak co roku, maluchy z przedszkoli i szkół podstawowych zwiedzały miejsce pracy policjantów, poznawały niezastąpione psy przewodników, mogły zobaczyć najprawdziwsze cele, a pomimo niesprzyjającej pogody obejrzały również z bliska policyjne radiowozy. Policjanci z przyjemnością sprawili dzieciom radość przygotowując również pokaz sprzętu dla każdej wycieczki.
To już kolejny raz kiedy policjanci zorganizowali “Dni otwarte” komendy dla wszystkich ciekawskich dzieci. Przez dwa dni wycieczki z przedszkoli i szkół podstawowych zwiedzały budynek biłgorajskiej jednostki policji, mogąc dowiedzieć się na czym dokładnie polega praca funkcjonariuszy. Dzieciaki zostały oprowadzone również w mniej przyjemne miejsca przeznaczone dla osób zatrzymanych. Był to areszt, który wzbudził wiele emocji małych przyszłych policjantów i policjantek.

Mł.asp. Hubert Bździuch przygotował także interesujący pokaz pojazdów służbowych, którymi każdego dnia funkcjonariusze dojeżdżają na interwencje oraz z pomocą osobom, które jej potrzebują. Dzieci miały okazje poznać również dwóch czworonożnych policjantów, Ilasa i Nila, czyli psy przewodników, które są niezastąpione podczas wielu działań policyjnych.

Nie mniejszą ciekawość wzbudził pokaz sprzętu, który jest na wyposażeniu policjanta. „Lizak”, kajdanki, kamizelka kuloodporna i czapka policyjna to tylko niektóre przedmioty, które zrobiły wrażenie na niecodziennych zadowolonych gościach.

Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie